O witrynie

Witryna internetowa XII Pracowni Malarstwa Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu jest projektem autorskim i inicjatywą non profit. Służy przekazywaniu bieżących informacji i wprowadzeń do ćwiczeń i tematów. Wspiera integrację studentów wokół spraw sztuki. Pomaga w kontekstualizowaniu procesu dydaktycznego przez odnoszenie go – via internet – do aktualnej problematyki humanistycznej i jej społecznych, estetycznych i etycznych uwarunkowań. Odzwierciedla i zarazem dokumentuje ten proces. Sprzyja jego transparentności i dyskursywności. Może być traktowana jako praktyczny, aktualizowany na bieżąco podręcznik, intermedialna pomoc naukowa i eksperymentalne narzędzie dydaktyczne. Ma określony cel praktyczny i konkretnych adresatów, ale jest również redagowana z myślą o unowocześnieniu dydaktyki artystycznej i form popularyzacji sztuki w ogóle.


prof. Janusz Marciniak

10.05.2013


Wszystkie teksty i fotografie w tej witrynie są objęte prawem autorskim i nie mogą być publikowane, kopiowane i rozpowszechniane bez zgody autorów.

All texts and photographs on this site are subject to copyright and may not be published, broadcast, rewritten or redistributed without permission of authors.


Janusz Marciniak ©